Móda, Krása, Zdraví, Z mého deníčku...

Prosinec 2013

Česání a Rozčesávání vlasů

29. prosince 2013 v 16:59 | Natali Star |  > Make - up
Je jasné, že k veškeré a nejčastější práci s vlasy je česání. A proto musí být velice šetrně a jemně prováděno!Důležité při prvním česání po umytí vždy volit hřeben se širokými zuby a postupovat od konečků ke kořínkům.
Hlavně se je nesnaž nějak surově oddělovat, to je raději nech pořádně přirozeně uschnout. Takovýto postup je důležitý hlavně u delších vlasů. Vlasy se totiž velice snadno zacuchají a při špatném rozčesávání se mohou začít podélně třepit a také i na konečcích.
Také asi jedno z nějdůležitějších je kosmetika - tzn. hřebeny a kartáče. Protože si vlasy určitě nečešeš jenom jednou denně, ale i třeba daleko častěji.., je třeba raději zvolit kvalitní, i když dražší hřeben. Hřeben takový, který má hroty dobře vypracované a vlasy nepoškodí.
Pak tyto pomůcky (Kartáče, hřebeny..) by jsi neměla zapomínat udržovat v čistotě!! Tím chci říct, aby jsi třeba pravidelně kartáče a hřebeny zbavovala pozůstalých vypadaných vlasů a veškerých nečistot.


To by bylo asi vše k česání a rozčesávání. Pokud by jsi měla nějaký další dotaz, napiš mi dolů do komentu nebo na e-mail: nataliehromadkova@sezna.cz ! Určitě odepíší! Pá

Vaše vlásky budou zářit

28. prosince 2013 v 15:57 | Natali Star |  > Make - up
Víte co nejvíce rozzáří vaše vlásky?? Podmáslí. Já vím z ní to děsně, také jsem se toho uplně zalekla, ale když jsem si to naštudovala dále, docela mě to zaujalo. Tak prosím čtěte dále..

1.Tento trik můžete provést buď ve vaně, či také ve sprše. ;-)
2.Je to hlavně pro rychle se mastící vlasy a podrážděnou pokožku hlavy.

Balzám je z podmáslí a kopřivového čaje.
Ptáte se co je to podmáslí? -> Obyčejné máslo (Prostě a jednoduše mléčný výrobek...)
RECEPT:
Ze čtyř lžíc kopřivových listů uvařte čajíček. Nechte ho 10 minutek louhovat, přeceďte a p
ak smíchejte s trochou podmáslí.
Tout
o směsí potom přelijte vaše čertstvě umyté vlasy a po 5 minutkách si vlasy DŮKLADNĚ OPLÁCHNĚTE.

Hezky den. Vaše Natali Star.

Make - up in Winter

26. prosince 2013 v 11:50 | Natali Star |  > Make - up
Možná by vás mohlo zajímat, co právě letí za zimní líčení v roce 2013/2014.
(Třeba už jste o tom slyšeli, pak vám chci jen připomenout.)
Tímto novým lookem od Armaniho: One nigh only roma se proslavila Linda Cantello, tedy ještě nesmím zapomenout na jejího spolupracovníka Giorgiem Armanim.Návod:
Oko nastíníme s víčkem do vytracena s vrstvou Fluid Sheer a také nesmíme zapomenout na zlatou spodní linku. Pak jsou také nařadě rty a ty doporučuji zvýraznit jedinečným odstínem rtěnky Rouge Ecstasy "Roma".Podle mě je toto líčení jednoduché a hlavně na první pohled velice přirozené, možná právě proto bych ho zvolila. Takže doporučuji.
XoXo, Vaše Natali Star.

Zima?

26. prosince 2013 v 11:43 | Natali Star |  > Diary
Tak takovká zima je u nás, podle mě se to nedá snad nazvat ani jako zima.... Vánoce pro mě, jako by nebyly. :-/ Přece jenom ten sníh dělá své...
A co, jaká zima je u vás?

Pleťové masky z domácích surovin /3

22. prosince 2013 v 19:58 | Natali Star |  > Make - up
c) PM pro všechny typy pleti

OKURKOVÁ
Nasrouhanou okurku nanes přímo na obličej. ;-)


ŽLOUTKOVÁ S MRKVÍ
Z jednoho žloutku a olivového oleje si připrav majonézu (šleháním), po kapkách pidej šťávu z roztrouhané mrkve. Pak nanes na obličej a krk a nech působit asi 15 min.


OVOCNÁ NEBO ZELENINOVÁ S BÍLKEM
Z bílku ušlehej tuhý snih a přidej dvě lžíce jemně rozstrouhané nebo rozmixované čerstvé zeleniny nebo ovoce. Samozřejmě zase nanes na obličej a krk, zakryj gázou nebo papírovým ubrouskem, kapesníkem, aby hmota nestekla a nech působit asi tak 20 min. Můžeš třeba použít okurku, jahody, pomeranč, banán apod... ;)


OVOCNÁ NEBO ZELENINOVÁ PRO OSVĚŽENÍ PLETI
Jakýkoli druh ovoce ne zeleniny rozmačkej a nanes na svůj xichtík. ;) Nech působit cca 15 minutek. Pak opláchni vodou.


CITRONOVÁ
Koho baví i trochu experimentovat...tuto doporučuji.
Mléko, citronovou dřeň a pšeničnou mouku smíchej na kaši. Nanes a nech zaschnout. Po 20 min. opláchni výluhem z heřmánku. (50g/ 0,5 l vody)


TVAROHOVÁ S MEDEM A ŠŤÁVOU
2 lžíce tvarohu smíchej s 1 lžící medu a lžící šťávy z mrkve nebo ovoce. Potom nanes na obličej a třeba taky ten krk a nech cca zase 20 minut působit. Poté opláchni vlažnou H2O.


BANÁNOVÁ
Spíš stačí menší banán a ten rozmačkej vidličkou na kaši, nanes na obličej, můžeš i na krk a nech 10 minutek působiti. Smývej H2O.


Tak to by bylo na téma plětové masky z domácích surovin odemě vše. Touto třetí a poslední kapitolou jsem toto téma uzavřela. Tak pápá a kdyby jste s čím koliv měli problém stačí se ozvat na můj e-mail: nataliehromadkova@seznam.cz (Určitě odepíší!)

Health throughout the year ( Zdraví po celý rok)

18. prosince 2013 v 20:28 | Natali Star |  > Stále věřím v lásku, věrnost a upřímnost.
Pár bodů tu pro vás sepíšu, tak pozorně čtěte:

°Hodně se smějte a sportujte.
- Totiž abych to ujasnila podle vědců je prý osvědčeno, že jedna minuta smíchu je jako, a pozor, 45 minutový relaxační odpočinek! Vyplavují se nám u toho spousty hormonů štěstí a odbourává se veškerý stres. A díky úsměvu také nabouráme náš každodení stereotyp...

- Posilování svalů - třeba jsem vyčetla, že proti nejčastější bolesti v kříži stačí každý den 10 - 15 minut protahovat zádové, hýžďové a břišní svalstvo. Na youtube najdete uričtě spousty cviků na tyto partie. Takže cvičte, cvičte, fakt to nic není a jedině vám to pomůže. Místo 10 - 15 minut prosezených u PC si raději protáhněte celé svalstvo - tělo. Usmívající se°Taky dobře jíst a ze srdíčka si vychutnávat každého okamžiku, to je prý nejdůležitější.

- Nejlepší prý alespoň 3x do týdne si udělat prográmek tzv. Kneippovu kúru = střídavé sprchování teplou a studenou H2O, celé pak zakončíte studenou sprškou. :-D Mrkající Díky tomuto programu se vám bude lépe prokrvovat pokožka.

- Jezte barevně! Taky jedni k prospívání...Jinak vám tímto chci naznačit, aby jste třeba jedli červené rajče, zelenou okurku, žlutý banán, oranžová mrkev, atd...

Nehtový Make - up

15. prosince 2013 v 16:29 | Natali Star |  > Make - up
Samozřejmě, že jako u používání dekorativní kosmetiky na pokožce, je to stejné i u nehtů. Takový nehtový make-up zahrnuje třeba zvýraznění hladkého, vyleštěného povrchu nehtu. Předpokladem každého zdobení je vždy zdravý a správnou manikúrou ošteřený nehtík.
Jak můžeš své nehtíky ozdobit?

Třeba takové LAKOVÁNÍ
Na ošetřený zdravý nehet se nanáší lak nejlepší v několika vrstvách. To vše déle vydrží a má to i lepší efekt.
K lakování můžeš použít jak bezbarvý lak, tak i barevné až po perleťové s lesklými třpitky a pod..Samozžejmě a hlavně nemůžeme zapomenout, že se během svého vývoje - dospívání velice měníme a s tím i naše tělo a všechny jeho partie vlastně neustále vyvýjejí, objevují se změny pokožky, vlasy se více mastí a nehty mohou být měkké. Pro růst zdravého nehtu právě v tomto období je nejlepší ho zatěžovat co nejmíň ....- doporučuji. (Lak atd..)

Další FRANCOUZSKÁ MANIKÚRA
No tato úprava, jak už jste i kdyby snad jen jednou viděli ,ale viděli, znáte, tak zvýrázaní pouze přirozený tvar a barvu nehtů. Na upravené nehty se nanáší nejprve podkladový lak - všzčinou béžové barvy. Bílým lakem se zvýrazní oblouček podél okraje - šipčky nehtu - a po zaschnutí se cleý nehet přetře růžovým lakem.
Cíl -> Vaše nehtíky vypadají elegantně a hlavně kdo má rád jednoduchost a přirozenost, tak to je právě pro něho. Jo a také zdravě!

NAIL ART
Co je to?? Tím to pojmem označujeme zdobení nehtů pro různé příležitosti. Kde zdobení se používají velice oblíbené kamínky nejrůznějších barev a tvarů, které jsou větišnou zapouštěny do čerstvého laku a následně dokonale přetřeny bezbarvým lakem, aby se neodlupovaly. Pokud je vyzkoušíš a budeš je používat opartně můžeš je pak použít i opakovaně... ;)
Dále se také používá třeba lak se střpitkami (můj oblíbený!!). Používá se na nalakování buť celého nehtu a nebo jen na dozdobení. Jinak vymyslet se dá všeho tolik, je to jen ve vaši fantazii no... Různé čáry, kliky přes sebe, vedle sebe, atd... Vždyť víte ;) Na netu toho vygoooglujete mraky!!
Tak jo příjemné lakování!!! :-* Vaše Natali Star

Pleťové masky z domácích surovin /2

13. prosince 2013 v 17:20 | Natali Star |  > Make - up
b) PM pro normální pleť a suchou pleť

TVAROHOVÁ
Tvaroh smíchej se žloutkem nebo s medem, důkladně rozmíchej a nanse na obličej a krk.
Nech asi 20 min. působit a opláchni vlažnou vodou.


SMETANOVO-MEDOVÁ
Dvě lžice kdysané smetany smíchej se lžící medu a přidej vločky zu pšeničných klíčků (dají se koupit například v prodejně zdravé výživy), promíchej tak, až vznikne hustá kaše. Nap leti nech působit 15 minut.
Poté opláchi vlažnou H2O.

BANÁNOVÁ S TVAROHEM
1 stačí malý banánm rozmixuj se dvěmi lžícemi tvarohu, žloutkem a lžící smetany na pěnu, nanes na obličej a krk a nech 30 min. působit.
Opláchni vlašnou vodou.


OSVĚŽUJÍCÍ z OVOCNÝCH DŘENÍ
2 lžíce dřeně z měruněk nebo jahod, rajčat či banánů smíchej s vaječným bílkem a zahusti pšeničnou moukou. Nech působit 15 - 20 min., pak zase opláchni.


ŽLOUTKOVÁ S OLEJEM
Žloutek ušlehej s několika kapkami rostlinného oleje (slunečnicový, olivový, sojový) na hmotu hustou ajko majonéza. Nanes na navlhčenou gázu, přilož na obličej a nech působit 20 minut.
Opláchni vlažnou H2O.

VLOČKOVÁ
Dvě lžíce rozemletých ovesných vloček smichej se 3 lžícemi smetany nebo mléka, nech odležet. Vločky změknou a směs zhoustne. Nanes na obličej a krk a nech působit 15 - 20 minut. Smývej vlažnou vodou.

Pokračování 3. části někdy příště zase... :-) Zatím pá, přeji příjemné vyzkoušení a trpělivosti s maskami ;-)

Maiky

13. prosince 2013 v 14:27 | Natali Star |  > Diary
V tomto článku bych vám chtěla představit svého miláčka. Miláčka jménem "Majk". Je to asi 7 týdení šťěňátko yorkšírského teriéra mini. Nesmím podotknout, že je pěkně zlobivý! Jinak pro upřesnění narodil se 15. října.
Dostala jsem totiž předčasný vánoční dárek. :-) Hold to oddálit nešlo.... Je to prostě takový malinkatý čert. :-D Páč je hodně zbarvený do černé barvy.Jo a také si ho hodlám pěkně rozmazlovat, však už se mnou také spinká v postýlce, ale je to celkem o strach ,abych ho nezalehla... :-D
To všechno hl. proto, aby jste se potom nedivili, že na fotkách je třteba i on.
Zde vám ho mohu ukázat:


Hair in Summer

12. prosince 2013 v 17:57 | Natali Star |  > Make - up
Po takové snad kratší době zase píši článek. No dříve to nešlo, protože mi vůbec nešli psát články!! Tak jsem se rychle obrátila na stránku blog.cz a poslala jim e-mail. Asi po dvou dnech mi tedy odepsali, že se omlouvají, prý je to nejspíše tím ,že tu cosi opravují a měla bych využít jinačího prohlížeče. Tak jsem si tedy stáhla Mozillu a jde to. No hrůůůza tady...!

Ale teď už z5 k tématu tohoto článku....
Určitě se teď celkem divíte, proč tu sepisuji nějaké odstavce na téma Vlasy v Létě, když je za dveřmi ZIMA! ale mám pro to jednoduché vysvětlení..
A to takové, že jak jsem si tak brouzdala ve svých starých záložkách na netu a najednou mi vyjel tento článek, který se týká značky L´Oreal Paris (kondocionéry, šampóny, prostě veškerá kosmetika..) a jindy bych se k tomu 100% nedokopala.!Smějící se

Jak už jsem zmiňovala, článek se tedy bude týkat, toho, jak vlastně pečovat a chránit vlasy před sluncem se známou značkou L´Oreal Paris.
Tak jak se připravujete na léto vy sami, tzn. nosíte méně oblečení - chodíte se koupat, zdůvodu tepla, dále opalovat a k tomu potřebujete právě tyto přípravky od př. značky L´Oreal Paris. Ale títmto vším bych vám hlavně chtěla říct, že nesmíte zapomínat ani na své VLÁSKY. Ty totiž trpí asi ze všeho nejvíce.
Proto vám mohu doporučit právě kondicionér, šampón a prej proti UVB/ UVA záření.


Díky obsahu různých posilujících a obraných vitamínů v šamponu, vaše vlasy budou chráněny po celý den. Zároveň je posilní a učiní tak odolnějšími právě vůči záření UVA, UVB. Chrání vaše vlasy až do 450 stupňů. Také prý by mělo zacelit vlákna poškozených a suchých vlásků.
Jo hlavně myslím, že uričtě nejlepšího výsledku dosáhnete, pokud použijete všechny tři výrobky.
Cena se pohybuje: 100 - 200 Kč za výrobek.
Přeji hezký den.
Natali Star