Móda, Krása, Zdraví, Z mého deníčku...

ColorsIII

20. listopadu 2013 v 16:57 | Natali Star |  > Style @ Fashion
Pokračování 3. část

ZELENÁ
Zelená má mnoho významů, přičemž nejsilnější a nejuniverzálnější z nich je příroda. V této souvislosti zelená často představuje život, růst, mládí, obnovu, naději a životní energii, harmonii a klid.
Zlená je vlastně barva, kterou nejsnáze vnímá oko a která může pomáhat při zlepšování zraku. Tak to jsem tedy já osobně vůbec ani netušila! Je to nejvíce uklidńující barva s neutraliačním účinkem na lidskou nervovou soustavu. Zlepšuje soustředění, ovlivňje paměť, harmonizuje a posiluje smysly. Zelená je často používána v oblečení pro sport a volný čas.
Takže zelená je fakt dobrá!

MODRÁ
Modrá je jednou z nejoblíbenějších barev. Odstíny modré symbolizují inteligenci, spolehlivost, ale i samotu, smutek, depresi, moudrost, důvěru a loajalitu. Modrá má chladící účinek a zklidńuje. Lidé oblečení v modré barvě vyvoláváají pohodu, přátelskost a usnadňují komunikaci. Tmavá modrá může vyvolávat respekt, důvěryhodnost, ale zároveň příjemné pocity. Je to barva stálosti a víry, nebe a oceánů.

FIALOVÁ

Nachově červená je barvou královské důstojnosti, ale v přírodě se často nevyskytuje, a je proto vnímána jako umělá. V módě jsou oblíbené barvy světle nachová či levandulová. Tmavě nachová symbolizuje sílu, duchovní cíle, vášnivou víru, vizionářské vůdcovství, respekt a bohatství. Nosí ji císaři, vojenští velitelé a další vysoce postavení lidé. Stala se symbolem duševní schopnosti a rozvoje, úspěchu, kreativity, moudrosti, síly a nezávislosti.

ČERNÁ

Černá je prý zase pro změnu barva mnoha významů: je spojována s tmou, tajemnem, erotikou, elegancí, beznadějí i truchlením, ale symbolizuje také zlé postavy a zločiny!
ČERNOU ALE lidé zařazují do šatníku i z jiných důvodů. Černá je považována za formální a silnou, značí autoritu a dominanci, sílu a moudrost. Minimalistické černé oblečení je vnímáno jako stylové, sexy, mystické a dokonalé...
Černá zdůrazní siluetu a přitom zeštíhluje. Je považována za barvu, kterou nelze nic zkazit. Jednoduché černé šaty můžete nosti denně a pomocí vhodných doplňků budou vhodné pro každou příležitost.

Další pokračování v příštím článku (ColorsIIII).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Molly Molly | 21. listopadu 2013 v 18:00 | Reagovat

Ty zelený s modrým jsou pěkný :3

2 Ejmy Ejmy | E-mail | Web | 22. listopadu 2013 v 14:23 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama