Móda, Krása, Zdraví, Z mého deníčku...

Color, colors

13. listopadu 2013 v 15:37 | Natali Star |  > Style @ Fashion
1. část

Jak jistě víte, k módě, kráse, veškerému půvabu a také líčení se stahuje jedna velice podstatná a důležitá věc. A to jsou právě BARVY. A myslím, že by bylo dost neslýchané a trochu "trapné" nevědět něco právě o nich. Mrkající Proto jsem tu pro vás připravila článek, který se barev týká. Jsem hodná , že? NevinnýMrkající
Asi možná ani netušíte, že barvy nás velice ovlivňují a hlavně vypovídají o tom, jaký vlastně jsme. Každý má svojí oblíbenou barvu, když jí zrovna nenosí, tak třeba v pokoji, na povlečení atd.. Také se stává, že každým rokem můžeme změnit svojí barvu. Ano jistě, že je to možné, protože člověk se neustále vyvýjí a je ovlivňován... Zjistila jsem, že většinou každý si svou barvu vybírá pocitově. Ale jsou u takoví lidé, kteří to neumí a od toho jsou odborníci na barvu. Ti vám poradí, která se k vám nejlépe hodí a sedne vám.
Dozvěděla jsem se, že obor barev je mnohem složitější než se zdá. Je velmi široce rozšířený a pátrat po tom nějak odborně vážně nebudu. Stejně by vás to ani nezajímalo. ;) Tudíž tu vypíšu jen to, co mě utkvělo v hlavně, co slýchám možno od druhých.
V prváku v hodině Estetiky jsme se právě barvami chvíli zabývali. Určitě znáte, že je nějaká paleta barev - nazvala bych je jako hlavní a vedlejší. Hlavní jsou základní např. červená, modrá atd.. Myslím, že to tu rozepisovat nemusím. Dále je můžeme rozlišit na studené, teplé. To vám je každému snad jasné. No to bylo trochu teorie. Teď praxe.
Kontrast:
Co si pod tímto představíte? Pokud budete chtět ladit, vlastně při určování svého kontrastu, je důležité se dívat na svou barvu vlasů, očí a pleti. Když máte tmavé vlasy, světlou pleť, tmavé oči je tvůj váš kontrastu veliký a naopak (světlé vlasy, světlá pleť, světlé oči) zase malý.
Pokud jste prostě vybavena těmi jemnými barvami, budou vám slušet jemné odstíny barev a takové tlumené barvy a kombinace s nízkým kontrastem.
Když máte větší kontrast, můžete si dovolit výraznější barvy a také větší kontrast... Logicky.
Prostě jde o to, aby třeba když jste velice světlé pleti, tak nemít výrazné oblečení, pak by jste mohli uplně zaniknout a ostatní by si všímali více vašeho oblečení než vás samotného. A to nechcete ne?
Jinak si samozřejmě nosit můžete, co chcete...Usmívající se

2. část - pokračování v příštím článku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magdaléna Magdaléna | Web | 13. listopadu 2013 v 21:35 | Reagovat

Ti odborníci na barvu by mě zrovna docela zajímaly. Mohla jsi napsat i něco, co neznáme, když to studuješ. :) Ráda se dozvídám něco nového... a ne že mě to nezajímá ...

2 Ježurka Ježurka | Web | 14. listopadu 2013 v 14:03 | Reagovat

Já se také nechám ráda poučit, i když už mi to asi moc platné nebude, ale co? Zajímá mne to. :-?

3 Ejmy Ejmy | E-mail | Web | 14. listopadu 2013 v 17:07 | Reagovat

[1]:Tak já nevím, třeba to někdo znát nemusí a také pořád mi příjde, že tyto velice konkrétní a jasné věci moc lidí nedodržuje, poroto je odbré si to připomenout.. Ale dobře, takže pro příště zajedu více do odbornosti, či tento článek upravim. nu ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama