Móda, Krása, Zdraví, Z mého deníčku...

Listopad 2013

Advent

30. listopadu 2013 v 15:16 | Natali Star |  > Diary
Právě zítra nám začíná první adventní neděle, je to tak? A spolu s ní je na čase také rozvíjet svou kreativitu. Moment, co se vám vlastně vybaví, když se řekne advent? Mě veškeré svícny, věnce a prostě hořící svíčky.
Jinak zde je pár nápadů.. Vytvořeno dnes dopoledne na službě - den otevřených dvěří.
Přeji hezký víken.


Malinová maska

27. listopadu 2013 v 19:26 | Natali Star |  > Make - up
Tato maska by vaši pleti měla dodat krásně hladkou a zářivou pleť. Já jsi ji vyzkoušela pouze jednou. Zapůsobila na mě báječně, cítila jsem se potom opravdu více rozzářená a určitě veselejší, a také pleť byla poměrně hladší, ale je asi samozřejmost, že bych pocítila větší rozdíl, kdybych masku používala častěji.To jsem malinko odbočila a teď z5 k tématu.
Tato maska se zkládá čistě jen z malin a smetany.
Má takovou vitamínovou sílu, že pokožku doslova rozmazlí, bych jen tak mimo dodala.
Takže ten receptík:
Rozmačkejte 6 - 10 velkých malin a smíchejte je s 2 lžícemi vyšlehané smetany.
Masku nansete v silnější vrstvě na obličej, krk a můžete také dekolt. Nechte působit asi 10 min a u toho pěkně pohodička, relax... :-) Na konec se pořádně opláchněte vlažnou vodou. A to jest vážně vše.
Nice day,
pá, Vaše Natali Star.

Beauty - Krása

23. listopadu 2013 v 19:36 | Natali Star |  > Make - up

"Příliš krásná, než aby to mohla být pravda" -> TO UŽ NEPLATÍ. Skutečná krása má totiž své nedostatky.

Proč by jsme měli být všichni stejní?? Buďte rádi a važte si toho, že jsme každý jiný. Každý je krásný a originální. A je hlavně krásný takový, jaký je od přírody. Jo neříkám, make-up se vším šudy proč ho nepoužít, ale základní pravidlo, jak jistě moc dobře znáte - všeho moc škodí!

Příklad:
Líčení značky s.he, má celkem oblíbená, tak proto...

Kočičí oči - Tekuté oční linky velice zvýrazní vaše očka a vy tím pádem budete přitahovat pohledy celého okolí. Samozřejmě, že to ale chce trošku cviku, přece nebudute chodit s očima, jako když si hrálo nějaké dětsko. ;)


Klasika - Říká se, že základním líčením by prý měla být rtěnka. Takže nebojme se experimentovat a vyzkoušjeme třeba nejrůznější kombinace od s.he stylezone.


Dokonalá pleť - Takže jsme u toho veškeré nerovnosti nám odstraní náš veliký kamarád make-up. Doporučuji pěnový make-up od s.he stylezone je lehký a snado se nanáší.


Zvýrazněné oči - Na zvýraznění očí je dobrá řasenka. Určitě na tu bych nezapomínala. Doporučuji od alverde. Tato řasenka je založena na přírodní bázi. Navíc je také obohacena o minerály, takže by neměla dráždit oči.
Veškeré výrobky od s.he najdete třeba v obchodech dm, atd..
Vaše Natali Star

ColorsIV

22. listopadu 2013 v 17:35 | Natali Star |  > Style @ Fashion
Takže abych to dodělala, máme tu pokračování a závěr našich barev.
Článek č. 4


BÍLÁ
Vzato doslova, bílá je absencí všech barev!
Neboť je vytvářena odrazem veškerého světla obsaženého ve viditelném spektru. BÍlá, né Lucie Bílá, ala naše barvička vlastně představuje neposkvrněnost, cudnost, nevinnost a čistotu. Doktoři, sestry, laboranti nosí bílé oblečení jako symbol sterilního prostředí, v němž pracují. Bílá odráží světlo a udržuje věci v chladu, a proto je barvou letního oblečení. Obecně lze říci, že vytváří chladný a osvěžující pocit. Zbavuje strachu a dodává sílu k řešení nepříjemných situací.


HNĚDÁ


Hnědá je barvou země a dřeva.
Je neformální, nedosahuje ale zdaleka takové působivosti jako modrá nebo černá. Je prý velice solidní a spolehlivá a pomáhá vytvářet neutrální, příjemnou a otevřenou atmošku. Vyjadřuje důvěryhodnost, solidnost, sílu a zralost, ale i přízemnost a malou flexibilitu a nudu!!
Hnědá je nejzákladnější barvou přírody, která má mnoho odstínů. Některé odstíny hnědé mohou vypadat obnošené a hloubavé. Světlew hnědá třeba představuje nefalšovanost a autentičnost, zatímco tmavě hnědá připomíná jemné dřevo a kůži. V přítomnosti hnědé by se lidé měli cítit bezpečně, její nositel působí vyrovnaně a trpělivě.

ŠEDÁ

Šedá je symbolem neutrality, ochoty ke kompromisům, značí diskrétnost, ušlechtilost, kultivovanost, úroveň a výkonnost!
Je nazývána "upírem" barev, neboť snižuje intenzitu barev umístěných v těsné blízkosti. Je směsí bílé a černé. Šedé odstíny mají včšak odlišné významy... Může vyjadřovat strach, depresi, nechuť, bídu a nejistotu. Některé odstíny jsou označovány jako barva popela, smrti a většině lidí, kteří ji zařazují do oblékání, na kráse příliš nepřidá. Je třeba ji doplňovat další barvou.


CELKOVÝ ZÁVĚR VŠECH ČTYŘ ČLÁNKŮ
Až budš stát před šatníkem a zvažovat, co na sebe, zkus se řídit asi hlavně svými pocity. Usmívající se Většinou to funguje..
Když budeš nevyspalá a bez Enerige, zkus si obléct červený svetr nebo jen červené prádlo. ROzhodně tě povzbudí a nabije energií na celý den, zelená zase zklidní tvou nevyrovnanost a nervozitu.
Jo a taky nezapomínej na to, že barvy ve tvém šatníku působí i na ty, se kterými se setkáváš. Můžou ti třeba pomoci při zkoušce, či prvním setkání s novými lidmi... ;)
Hodně štěstí.
Natali Star

ColorsIII

20. listopadu 2013 v 16:57 | Natali Star |  > Style @ Fashion
Pokračování 3. část

ZELENÁ
Zelená má mnoho významů, přičemž nejsilnější a nejuniverzálnější z nich je příroda. V této souvislosti zelená často představuje život, růst, mládí, obnovu, naději a životní energii, harmonii a klid.
Zlená je vlastně barva, kterou nejsnáze vnímá oko a která může pomáhat při zlepšování zraku. Tak to jsem tedy já osobně vůbec ani netušila! Je to nejvíce uklidńující barva s neutraliačním účinkem na lidskou nervovou soustavu. Zlepšuje soustředění, ovlivňje paměť, harmonizuje a posiluje smysly. Zelená je často používána v oblečení pro sport a volný čas.
Takže zelená je fakt dobrá!

MODRÁ
Modrá je jednou z nejoblíbenějších barev. Odstíny modré symbolizují inteligenci, spolehlivost, ale i samotu, smutek, depresi, moudrost, důvěru a loajalitu. Modrá má chladící účinek a zklidńuje. Lidé oblečení v modré barvě vyvoláváají pohodu, přátelskost a usnadňují komunikaci. Tmavá modrá může vyvolávat respekt, důvěryhodnost, ale zároveň příjemné pocity. Je to barva stálosti a víry, nebe a oceánů.

FIALOVÁ

Nachově červená je barvou královské důstojnosti, ale v přírodě se často nevyskytuje, a je proto vnímána jako umělá. V módě jsou oblíbené barvy světle nachová či levandulová. Tmavě nachová symbolizuje sílu, duchovní cíle, vášnivou víru, vizionářské vůdcovství, respekt a bohatství. Nosí ji císaři, vojenští velitelé a další vysoce postavení lidé. Stala se symbolem duševní schopnosti a rozvoje, úspěchu, kreativity, moudrosti, síly a nezávislosti.

ČERNÁ

Černá je prý zase pro změnu barva mnoha významů: je spojována s tmou, tajemnem, erotikou, elegancí, beznadějí i truchlením, ale symbolizuje také zlé postavy a zločiny!
ČERNOU ALE lidé zařazují do šatníku i z jiných důvodů. Černá je považována za formální a silnou, značí autoritu a dominanci, sílu a moudrost. Minimalistické černé oblečení je vnímáno jako stylové, sexy, mystické a dokonalé...
Černá zdůrazní siluetu a přitom zeštíhluje. Je považována za barvu, kterou nelze nic zkazit. Jednoduché černé šaty můžete nosti denně a pomocí vhodných doplňků budou vhodné pro každou příležitost.

Další pokračování v příštím článku (ColorsIIII).

Sunday

18. listopadu 2013 v 19:03 | Natali Star |  > Diary
Zima už se blíží. Venku teplota na 0°C a člověk už by ani nejradši nevylejzal z baráku.
V neděli v odpoledne koukám z okna a vidím tu hustou mlhu, že není vidět ani na krok. Stále koukám, měla jsem nějaký zásek. Byla jsem zamyšlená, kdežto na jednou na mě někdo zakřičí: " Natálko, jedeme k babičce"! Lekla jsem se a náhle jakoby probudila ze snu. Chvíli jsem protestovala, že se mi nikam nechce, ale na konec jsem jela s nimi.
Pořádně jsem se ustrojila a využila zbylého času u babičky a abych se nenudila, napsala jsem kamarádce ať se staví, že by jsme se mohli jít ven projít. Nic nenamítala. Tak jsme se obě překonali, jak dva balvani blkélki a vyšli.
Mám přírodu moc ráda, a proto se v té malé vesničce u mé babičky hl. procházím. Vždy v ní načerpu síly. Takže tím vám chci říct,že příroda je krásná vlastně v jakém koli stavu. No posuďte sami.


ColorsII

16. listopadu 2013 v 11:02 | Natali Star |  > Style @ Fashion
Pokračování.. 2. část
Kontrastní, nebo tón v tónu???
Pro zjednodušení práce třeba vizážistů a stylistů, ale i výtvarníků jsou barvy seřazeny do barvných kruhů.. Kruhy možnňují pochopit vlastně veškerou změnu barev, těch jednotlivých odstínů a také jejich vzájemné vztahy, kontrastní barvy, barvy základní a sekundární.
Takových to kruhů je mnoho, ale všechny stále znázorňují jedno a to samé a to je vztah mezi 3 základními barvami: červenou, žlutou a modrou.
Smícháním těchto barev vznikají další odstíny viz. 2 kruh nebo 3.
Z těchto kruhů také můžeme vyčíst, že čím dál jsou od sebe jednotlivé barvy, tím mají větší kontrast. Tyto barvy, se tím pádem nejvíce zdůrazńují a poutají na sebe pozornost. Tento princip právě můžete využít v líčení i oblékání.

Nějakou tu zajímavost:
Podle odborných studií jsme schopni prý rozlišit až 7 mil. odstínů barev. Dobrý, co? :) Jak jistě víte, třeba na některé barvy se velice špatně dívá, některé barvy nebo barevné kombinace mohou dráždit naše očička a být nepříjemné, jiné jsou třeba zase uklidňující. Proto se i barvy dají využít k ovlivnění našich nálad a pocitů.

Takže teď by jsme si mohli třeba říct, co jednotlivá barva umí..

ČERVENÁ
Červená je emocionálně velmi silná a velmi extrémní barva. Přitahuje pohled!
Červená symbolizuje horko, oheň, energii, krev, vášeň, lásku, teplo, sílu, vzrušení a agresi.
Červené oblečení může být pozvnáščející a je projevem síly a energie. Červená představuje láskku mezi dvěma lidmi, ale také agresi. Červená barva je silná sama o sobě a v kombinaci s jinými barvami své významy mění. Se zelenou se stává symbolem Vánoc, s bílou znamená třeba zase v mnoha východních kulturách radost.

RŮŽOVÁ
Růžová je nejromantičtější a nejněžnější barva.
Růžová uklidňuje a činí člvoěka přívětivějším, povzbuzuje ženskkost, plné prožívání pocitů pohody a štěstí. Je to barva romantiky symbolizující lásku, věrnost, přátelství, čest, harmonii a soucit.

ORANŽOVÁ
Oranžová barva je spojována s teplem, hravostí, spokojeností, plodností.
Půsboí silně, energicky, štědře a antidepresivně. Oražnová znamená úspch, stimulující eneregii, spravedlnost, přitažlivost, vytrvalost. Nosí ji lidé s touhou vyniknout, kteří se nestarají o názory druhých.

ŽLUTÁ
Žlutá je jednou z prvních barev, kterých si ledské oko všimne. Používá se pro upoutání pozornosti, například jako žlutá cedule s černým textem, nebo jako zvýraz%nující prvek. I když může udržovat váš mozek v bdělosti, pozornosti a zvyšuje koncentraci, při nadměřném použ. působí na oči dost nepříznivě.
Pokud je žlutá použ. v malé míře, navozuje pocity zářivé jasnosti a tepla. Představuje hravost, teplo, tvořivost, světlo a pohodový přístop k životu, svobodu, osvobození a radost. Pozitivně ovlivňuje komunikaci v kolektivu a myšlení.

Pokračování v příštím článku....

Dárková vazba

15. listopadu 2013 v 14:19 | Natali Star |  > Diary
Dnešní páteční praxe a moje první vazba - dárková vazba. Když jsme si dělali zápisky z teorie, celkem dost jsem se toho obávala. Znáte to, první dojem....
Pak přišla na řadu praxe a úplně to ze mě zpadlo a vlastně šlo to jednoduše samo. Mrkající

Zde je výsledek:

Color, colors

13. listopadu 2013 v 15:37 | Natali Star |  > Style @ Fashion
1. část

Jak jistě víte, k módě, kráse, veškerému půvabu a také líčení se stahuje jedna velice podstatná a důležitá věc. A to jsou právě BARVY. A myslím, že by bylo dost neslýchané a trochu "trapné" nevědět něco právě o nich. Mrkající Proto jsem tu pro vás připravila článek, který se barev týká. Jsem hodná , že? NevinnýMrkající
Asi možná ani netušíte, že barvy nás velice ovlivňují a hlavně vypovídají o tom, jaký vlastně jsme. Každý má svojí oblíbenou barvu, když jí zrovna nenosí, tak třeba v pokoji, na povlečení atd.. Také se stává, že každým rokem můžeme změnit svojí barvu. Ano jistě, že je to možné, protože člověk se neustále vyvýjí a je ovlivňován... Zjistila jsem, že většinou každý si svou barvu vybírá pocitově. Ale jsou u takoví lidé, kteří to neumí a od toho jsou odborníci na barvu. Ti vám poradí, která se k vám nejlépe hodí a sedne vám.
Dozvěděla jsem se, že obor barev je mnohem složitější než se zdá. Je velmi široce rozšířený a pátrat po tom nějak odborně vážně nebudu. Stejně by vás to ani nezajímalo. ;) Tudíž tu vypíšu jen to, co mě utkvělo v hlavně, co slýchám možno od druhých.
V prváku v hodině Estetiky jsme se právě barvami chvíli zabývali. Určitě znáte, že je nějaká paleta barev - nazvala bych je jako hlavní a vedlejší. Hlavní jsou základní např. červená, modrá atd.. Myslím, že to tu rozepisovat nemusím. Dále je můžeme rozlišit na studené, teplé. To vám je každému snad jasné. No to bylo trochu teorie. Teď praxe.
Kontrast:
Co si pod tímto představíte? Pokud budete chtět ladit, vlastně při určování svého kontrastu, je důležité se dívat na svou barvu vlasů, očí a pleti. Když máte tmavé vlasy, světlou pleť, tmavé oči je tvůj váš kontrastu veliký a naopak (světlé vlasy, světlá pleť, světlé oči) zase malý.
Pokud jste prostě vybavena těmi jemnými barvami, budou vám slušet jemné odstíny barev a takové tlumené barvy a kombinace s nízkým kontrastem.
Když máte větší kontrast, můžete si dovolit výraznější barvy a také větší kontrast... Logicky.
Prostě jde o to, aby třeba když jste velice světlé pleti, tak nemít výrazné oblečení, pak by jste mohli uplně zaniknout a ostatní by si všímali více vašeho oblečení než vás samotného. A to nechcete ne?
Jinak si samozřejmě nosit můžete, co chcete...Usmívající se

2. část - pokračování v příštím článku

Dabing vs. titulky

12. listopadu 2013 v 18:53 | Natali Star |  > Diary
Začnu hned zkrátka. Jasně, stručně a výstižně.
Já osobně mám nejradši titulky. A proč titulky? Protože miluji USA filmovou scénu i celkově anglický jazyk. A protože když je film, je vždy nejlepší v originální verzi, nemyslíte? Nelíbí se mi české filmy, české znění a když už, tak nějaký ten Kameňák, víc asi vážně nesnesu. Já vím, že na vás asi působím hodně zvláštně, ale taková jsem a jiná nebudu. Každý má hold rád něco jiného.
A krom toho s titulkama si procvičuji anglický jazyk, takže velice užitečný ne-e? Abych nezapomněla celkem jsem pocítila i nějaké to zlepšení v AJ. Takže za mě jedině doporučuji. Baví mě prostě a jednoduše číst. A když něco nestihnu, tak si domyslím, jsem přece druhem myslícím, takže. Říkám to proto, protože spousta lidí nadává, že občas nestíhá číst.
Také tu máme další část, která se od toho odvíjí a to je sledovat titulky, čili číst a ještě u toho pozovat obraz. Vždyť to přece nejde do sebe. Ale jste na omylu.. Myslím si, že by nevymyslel jen tak někdo něco, co by vlastně nešlo... No a krom toho máme přece velké zorné pole, jako když koukáte třeba před sebe a zároveň vnímáte dění vedle sebe. Tak řekněte, je to tak?
Ovšem podle mě, pokud někoho nebaví číst, tak je dabing dělaný hlavně pro něho. Dále si myslím ,že by vůbec dabing nemusel existovat, stejně uplně na pohodu by jsme se bez něho obešli. Co vy na to? Jo ale zase je fakt, že naši "dabéři" by neměli práci. Smějící se
Každopádně všechno je pro něco dobrý a pro něco špatný. Ale, jak jsem řekla, každý jsme jiný. Mrkající